Πληθώρα μηνυμάτων στο email

Πληθώρα μηνυμάτων στο email

by ΜΑΡΙΑ ΑΝΤΥΠΑ -
Number of replies: 7

Καλησπέρα σας,

Θεωρώ ότι το να λαμβάνουμε συνεχώς όλες τις συνομιλίες του forum και στο email μας,δυσχεραίνει καθημερινά τη χρήση του email μου καθώς δημιουργείται πληθώρα μηνυμάτων. 
Παρακαλώ αν υπάρχει δυνατότητα να με εξαιρέσετε από τις ταυτόχρονες ενημερώσεις του email .
Νομίζω ότι η ενημέρωση μόνο στο forum είναι επαρκής,οτιδήποτε παραπάνω μπλοκάρει τις υποχρεώσεις μου(χάνονται emails....)
Ευχαριστώ για την κατανόηση 
Αντύπα Μ.

In reply to ΜΑΡΙΑ ΑΝΤΥΠΑ

Re: Πληθώρα μηνυμάτων στο email

by Νικολέττα Καλουδιώτη -
Καλησπέρα αντιμετωπίζω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με τα mail.
In reply to Νικολέττα Καλουδιώτη

Απάντ: Re: Πληθώρα μηνυμάτων στο email

by Δέσποινα Καραγιαννίδου -
Κάποιες αλλαγές στις προτιμήσεις φόρουμ θα λύσουν το πρόβλημα. Το έκανα προχθές δοκιμαστικά αλλά δε θυμάμαι ακριβώς τι άλλαξα. Πάντως σταμάτησε να μου έρχεται email για κάθε ανάρτηση.
In reply to Νικολέττα Καλουδιώτη

Απάντ: Re: Πληθώρα μηνυμάτων στο email

by ΗΛΙΑΣ ΜΑΡΓΑΡΙΤΙΔΗΣ -
Έχετε τη δυνατότητα να αλλάξετε την ρύθμιση αυτή, πατώντας πάνω στο "στρόγγυλο κουμπί" με τα αρχικά του ονόματος σας στο πάνω δεξί μέρος της σελίδας του μαθήματος, ανοίγει ένας "κατάλογος". Επιλέγετε προτιμήσεις και στην ενότητα "ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΧΡΗΣΤΗ" επιλέγετε "Προτιμήσεις Ειδοποιήσεων". Εκεί μπορείτε να ρυθμίσετε σε ποιες περιπτώσεις επιθυμείτε να σας έρχονται ειδοποιήσεις μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου και σε ποιες όχι.
In reply to ΜΑΡΙΑ ΑΝΤΥΠΑ

Απάντ: Πληθώρα μηνυμάτων στο email

by Ανθούλα Ζήση -
Καλησπέρα!
Μια λύση είναι από το προφίλ μας πάνω δεξιά με το βελάκι να επιλέξουμε Προτιμήσεις και μετά Προτιμήσεις φόρουμ


Στο πεδίο  Αυτόματη εγγραφή  στο φόρουμ επιλέγουμε "Όχι, να μην εγγράφομαι αυτόματα..." και τέλος πατάμε Αποθήκευση αλλαγών.


Ελπίζω να βοήθησα...
Καλή επιτυχία σε όλους! 
In reply to Ανθούλα Ζήση

Re: Απάντ: Πληθώρα μηνυμάτων στο email

by ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΠΟΥΤΕΤΣΙΟΥ -
Το έκανα αλλά εξακολουθούν να έρχονται μηνύματα στο mail μου...
In reply to ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΠΟΥΤΕΤΣΙΟΥ

Απάντ: Re: Απάντ: Πληθώρα μηνυμάτων στο email

by Ανθούλα Ζήση -
Δοκιμάστε το Προτιμήσεις, Προτιμήσεις ειδοποιήσεων, Αναρτήσεις σε φόρουμ στα οποία έχετε εγγραφεί και Συνόψεις φόρουμ στα οποία έχετε εγγραφεί. Μπορείτε να τσεκάρετε βέβαια και το κουμπάκι Απενεργοποίηση ειδοποιήσεων, αλλά τότε δε θα λαμβάνετε καμία ειδοποίηση, ούτε για παράδειγμα ανατροφοδότηση από εργασία.
In reply to ΜΑΡΙΑ ΑΝΤΥΠΑ

Re: Πληθώρα μηνυμάτων στο email

by Ζωή Οικονομίδου -
Καλησπέρα σας, μπορείτε πολύ εύκολα να κάνετε unsubscribe from forum, κάνοντας κλικ στο αντίστοιχο κουμπί.