πρόβλημα με την προσομοίωση

πρόβλημα με την προσομοίωση

by Καλλιόπη Ανδρεοπούλη -
Number of replies: 7

Έχω εγκαταστήσει το fossbot και έκανα και το πρόγραμμα με τις κινήσεις και τα χρώματα, απλά δεν κινείται το ρομπότ

In reply to Καλλιόπη Ανδρεοπούλη

Απάντ: πρόβλημα με την προσομοίωση

by ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΑΓΓΕΣ -
Θέλω να ανοίξετε το πρώτο μου προγραμμα. Λογικά αν τρέξετε θα λειτουργεί. Για να λειτουργήσει το προγραμμα με τις κινήσεις κατά τη γνώμη μου όπως το λειτούργησα και εγώ έγραψα εκτύπωσε και μετά άρχισε να κινείται το ρομπότ. Δηλαδή ψάχνετε την εντολη εκτύπωση και από κάτω τις κινήσεις.

Στη διάθεση σας
In reply to ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΑΓΓΕΣ

Απάντ: πρόβλημα με την προσομοίωση

by Καλλιόπη Ανδρεοπούλη -
Μπορείτε, σας παρακαλώ, να μου πείτε ποιο είναι το πρώτο σας πρόγραμμα; Ευχαριστώ!
In reply to ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΑΓΓΕΣ

Απάντ: πρόβλημα με την προσομοίωση

by ΕΛΕΝΗ ΣΟΥΦΛΕΡΗ -
Πού λέει εκτύπωση, δε το βρίσκω
In reply to ΕΛΕΝΗ ΣΟΥΦΛΕΡΗ

Απάντ: πρόβλημα με την προσομοίωση

by ΕΛΕΝΗ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ -
https://github.com/chronis10/fossbot_simulator/releases/download/v0.4-beta/fossbot_simulator_0_4.exe
Δοκιμάστε τη διορθωμένη έκδοση και το ρομποτάκι θα κινείται κανονικά!
In reply to ΕΛΕΝΗ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ

Απάντ: πρόβλημα με την προσομοίωση

by Anastasia Tsitouroudi -
Πρώτη φορά αντιμετωπίζω τέτοιο πρόβλημα
In reply to Anastasia Tsitouroudi

Απάντ: πρόβλημα με την προσομοίωση

by Anastasia Tsitouroudi -
Καλησπέρα πως κατεβάζουμε την εφαρμογή αυτής της εβδομάδας για να κάνουμε τις εργασίες? ευχαριστώ
In reply to Anastasia Tsitouroudi

Re: Απάντ: πρόβλημα με την προσομοίωση

by Μαρία Ιωσηφίδου -
Χαίρετε.
Αν εννοείτε το προγραμματιστικό περιβάλλον και την προσομοίωση, αυτά παραμένουν τα ίδια. Αυτό που ζητείται αυτήν την εβδομάδα είναι να κατεβάσετε δύο (2) επιπλέον σκηνές τα οποία είναι αρχεία και διατίθενται στο τέλος της ενότητας της εβδομάδας αυτής με επικεφαλίδα: ΠΟΡΟΙ - ΠΗΓΕΣ. (Οδηγίες αναφέρονται και στις δραστηριότητες στο: ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΤΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΕΡΓΑΣΙΩΝ).
Καλή συνέχεια...